skip to main |
skip to sidebar
Kísérletezem egy olyan technikával amit tudomásom szerint nem sokan alkalmaznak a bonsaios körökben nálunk. A bonsai homokfúvása téma mér fél éve felvetődött bennem, hogy is lehetne alkalmazni ezt a technikát. Barátságot kötöttem egy e témában már évtizedek óta munkálkodó szakemberrel és nagyon sok jó információhoz segített hozzá ezt szeretném most megosztani az olvasóval.
A lényeg igazából a Jin-ezés technikájának továbbgondolása. Az elhalt ágrészek a homokfúvó használata után egy olyan csodás felületet produkál amit a természet erői évtizedek alatt képesek elvégezni.
A homokfúvó beállítása nagyon komplex dolog, amit sok próbálgatás után lehet kiválasztani.
A beállítás során figyelembe kell venni az alakítani kívánt fa fajtáját, keménységét, rost állását, az általunk „megálmodott” felület mélységét, irányát.
tovább a cikkre >>>
Az örökzöldek hajtás visszavágása egy igen érdekes és komoly odafigyelést igénylő alakítási technikája.
A tűlevelű fenyőfajok a mi klímánkon körül belül egy időszakban kezdenek hajtásba lendülni. Ilyenkor egyszerre több méretű és irányú hajtásnövekedés figyelhető meg. Erőteljes, középen elhelyezkedő hajtással, és többnyire körkörösen elhelyezkedő gyengébb intenzitással nekiinduló hajtással találkozhatunk. A hajtások visszametszésének ideje függ az adott növény fajtájától.
Tovább a cikkre >>>>
Drót anyagválasztás:
Az alakítási módszerek közül a drótozás egy igen hatásos módszer a bonsai irányított alakításához.
Mivel mindig csak az a részt alakítjuk amin változtatni akarunk igazán jól alkalmazható ezen a téren. Mivel a drót az alakítás alatt több hónapig az alakított ágrészen marad célszerű az adott fajhoz a legjobban „illő” drótot használnunk. Két anyag fajtájú drótot használunk jelenleg; alumíniumot és rezet.
tovább a itt olvashatod!